fbpx

Zorganizowana i skuteczna. Mini kurs o planowaniu już 10 czerwca!

Szukaj
Close this search box.

Przeprowadzka na studia + bonus!

Pierwsza przeprowadzka to ważny moment w życiu każdego człowieka. Można go porównać do przejścia między latami dziecięcymi i nastoletnimi a dorosłością. Często towarzyszy mu sporo emocji i roztargnienia. Warto więc dobrze się na niego przygotować.

Co warto ze sobą zabrać?

To bardzo indywidualna kwestia. Każdy będzie miał swoją unikatową listę rzeczy, która będzie mu potrzebna. Wyszłam jednak na przeciw Waszym pytaniom: „Co ze sobą wziąć? Czy to mi będzie potrzebne?” i stworzyłam, stosunkowo krótką, listę rzeczy do zabrania ze sobą na studia.

Mogą Was zdziwić niektóre z punktów, które się tam znajdują. Wiem jednak, że czasem o tych najbardziej oczywistych rzeczach zapominamy. A potem przychodzi dzień rozpaczy, bo jutro kolokwium, a ja nie mam mojego ulubionego długopisu z różowymi piórkami, (który przecież przynosi szczęście!). Tak więc oto ona:

Checklista do pobrania »

Śmiało z niej korzystajcie i dzielcie się nią ze znajomymi! Będzie mi super miło, jeżeli będzie dla Was przydatna! Jest również cała strona na te rzeczy, których potrzebujecie Wy, a ktoś inny może akurat nie.

Umieściłam tam punkty, które z mojej perspektywy są niezbędne i bardzo przydatne. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.

Jak usprawnić przeprowadzkę?

Pod koniec pierwszego roku pakowanie opanowałam tak sprawnie, że zajmowało mi to maksymalnie 1 godzinę. Oczywiście włącznie ze składaniem ubrań! Myślę, że to całkiem niezły wynik 😉 Dlatego chcę się podzielić moimi patentami na szybsze pakowanie.

  • Roluj zamiast składać. Wizualnie zrolowane rzeczy zajmują więcej miejsca, niż takie składane tradycyjnie. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej i to właśnie, gdy ubrania są zrolowane zajmują mniej miejsca. Dodatkowym atutem jest to, że gniotą się mniej niż te poskładane w kosteczkę.
  • Cienkie na końcu. Tak czy inaczej ręcznik zajmie więcej miejsca niż bluzka na lato. Powkładaj więc do torby lub walizki najpierw te grube rzeczy, a tymi cieńszymi i lżejszymi powypełniaj luki.
  • Pogrupuj. Położenie wszystkich rzeczy do spakowania w jednym miejscu może być problematyczne, ale położenie mniejszych grup przedmiotów w każdym z pomieszczeń również usprawni pakowanie. 
  • Korzystaj z listy rzeczy. Dzięki temu nie zapomnisz, co miałeś spakować 
  • Ułóż rzeczy wzdłuż.  W walizkach są takie rączki do prowadzenia walizki. Ich końcówki znajdują się w środku, dlatego łatwiej jest ułożyć rzeczy wzdłuż tych metalowych części niż w poprzek. 
  • Przemyśl, czy to potrzebne. Gruby sweter, gdy na dworze +30 st. C to słaby pomysł, podobnie jak krótkie spodenki, gdy jest ostra zima. Przemyśl więc, czy to co planujesz zabrać jest na pewno potrzebne. 
  • Płaskie na wierzch. Żeby łatwiej zapiąć walizkę, na sam wierzch ułóż to, co ma jak największą powierzchnię: zeszyty, segregatory, książki. Również dobrym patentem są wszystkie kurtki i płaszcze. Te bardzo często mają największą tendencję do gniecenia się, dlatego warto je złożyć na ostatnią chwilę i pierwsze wyciągnąć.

Przeprowadzka czy jakiekolwiek inne pakowanie się, wcale nie musi być problematyczne i długie. Wystarczy parę trików i nawet nie zauważycie, kiedy walizka się spakowała.

Koniecznie dajcie znać, jak Wy ułatwiacie sobie pakowanie!

Ściskam,
Ola!

Sociale:

Inne posty

prezentownik last minute

Prezentownik last minute

Już za moment święta. I to dosłownie za moment, bo zostało zawrotne 5 dni! Niewiele czasu, ale wystarczy na szybkie zakupy stacjonarne, a w niektórych

Newsletter