fbpx
Szukaj
Close this search box.

10 pomysłów jak wykorzystać nudne lekcje!

Takie przedmioty są prawie na każdym etapie edukacji. Mówię prawie, bo gdzieś na etapie przedszkola jednak wszystko jest ciekawe. W każdym razie są nudne, ciągną się w nieskończoność, a nam się wydaje, że straciliśmy co najmniej kilka godzin z naszego życia, a nie tylko czas przeznaczony na lekcję/wykład. Co więc zrobić?

Wykorzystaj

W moim liceum takim przedmiotem była na przykład przyroda. Wiecie, taki zapychacz dla ludzi, którzy są na humanie. Generalnie wymogami była cisza i obecność. Idealne środowisko do robienia wszystkiego poza skupieniem na tych zajęciach. Więc co?

Generalnie mamy dwie opcje, pogrążenie się w tych nudnych zajęciach albo wykorzystanie tego czasu. Przez wykorzystanie tego czasu, mam na myśli coś innego niż scrollowanie Facebooka czy Instagrama, chyba że prowadzicie blog czy coś i jest to czynność, którą musicie zrobić, a nie którą dobrowolnie wybieracie.

Ale do rzeczy. Moim zdaniem lepiej wykorzystać ten czas na zrobienie czas na zrobienie czegoś, co przyniesie nam jakąś korzyść. Ale co właściwie można robić podczas nudnych lekcji? Mam dla Was kilka pomysłów!

Jeśli nie wiesz co robić podczas okienka >>ten<< wpis jest dla Ciebie!

Jak wykorzystać nudne lekcje?

  1. Odrób lekcje – zamiast robić to domu, możesz to zrobić w szkole, a w domu będziesz mieć więcej czasu!
  2. Zrób sobie notatki – nauka w klasowym harmidrze może być ciężka, ale na pewno uda Ci się skupić na tyle, żeby zrobić sobie notatki do nadchodzącego sprawdzianu.
  3. Czytaj książkę/lekturę – po południu już nie ma czasu, a wieczorem nad książką zamykają Ci się oczy? Czytanie na takich zajęciach może być świetną alternatywą
  4. Myśl! – masz do zrobienia projekt, ale nie masz na niego pomysłu? A może czeka na napisanie przez Ciebie praca konkursowa, do której też nie wiesz jak podejść? Teraz masz czas na zrobienie sobie burzy mózgów, mapy myśli czy co tam Ci pomaga, bez poczucia, że tracisz swój cenny czas!
  5. Zaplanuj! – dobrze wcześniej zaplanować sobie naukę czy generalnie zastanowić się nad tym, co będziemy robili za jakiś czas. Dlatego nudne lekcje można wykorzystać na planowanie!
  6. Uzupełnij bullet – masz 45 minut jak nie więcej! To sporo czasu na zajęcie się bullet journalem jeśli taki prowadzisz 😉
  7. Wyżyj się kreatywnie – to trochę związane z poprzednim punktem, ale jeśli lubisz sobie szkicować, rysować, a może pisać wiersze to nudne lekcje są idealne żeby je do tego wykorzystać!
  8. Graj na telefonie- Ola, ale jak to? Przecież przed chwilą mówiłaś, że telefon to strata czasu?! Więc jak to jest? Gry na telefonie też mogą być przydatne, na przykład takie sudoku. Wspomagasz myślenie, a zarazem czas leci o wieeeele szybciej!
  9. Sprawdź się – jutro sprawdzian, a Ty tak średnio ogarniasz? Sprawdź, co pamiętasz z danego działu, a co jeszcze będziesz musiał powtórzyć. Zadaj sobie kilka pytań albo poproś o to kogoś, z kim siedzisz w ławce.
  10. Rób fiszki – fiszki są wspaniałe, ale czasochłonne. A na tej lekcji i tak nie masz ciekawszych alternatyw. Więc jeśli tylko masz „przybory” do fiszek to do dzieła!

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wykorzystacie któryś z zaproponowanych przeze mnie pomysłów, gdy będziecie mieli nudne lekcje. Dajcie znać, co jeszcze dodalibyście do tej listy?


Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się tym wpisem ze znajomymi. Będzie mi jeszcze milej, jeśli dzieląc się oznaczycie mnie i polubicie moje profile w mediach społecznościowych, to tylko dwa kliki!
Facebook: 
klik!
Instagram: 
klik!

Ściskam,
Ola!

Sociale:

Inne posty

prezentownik last minute

Prezentownik last minute

Już za moment święta. I to dosłownie za moment, bo zostało zawrotne 5 dni! Niewiele czasu, ale wystarczy na szybkie zakupy stacjonarne, a w niektórych

Newsletter