fbpx

Zorganizowana i skuteczna. Mini kurs o planowaniu już 10 czerwca!

Szukaj
Close this search box.

Cytaty o nauce – 14 bardzo inspirujących cytatów

Już jutro 1 września! Strasznie szybko w tym roku zleciały te wakacje,prawda? Choć studentom został jeszcze miesiąc. Dla mnie to będzie miesiąc, który będzie połączony trochę z nauką, trochę z odpoczynkiem, bo od października będę studiowała jednak dwa kierunki. Dzisiaj przychodzę, żeby zaprezentować ci cytaty o nauce, które mam nadzieję, okażą się inspiracją na ten nowy rok szkolny.

Przypominam o tym, że od jutra, dopóki ten rok szkolny będzie trwał, będę wysyłała newsletter z nową porcją przydatnych informacji do nauki lub ciekawostkami, których być może jeszcze nie znasz! Jeśli jeszcze się do niego nie zapisałeś lub nie zapisałaś, serdecznie cię do tego zachęcam!

Jutro też startuje moje wyzwanie „Powakacyjne rozruszanie”, na które bardzo mocno cię zapraszam! Będą bardzo konkretne informacje i krótkie codzienne zadania, które pomogą ci wystrzelić z nauką w kosmos już od pierwszego dnia!

Zarówno na wyzwanie jak do mojego newslettera możesz zapisać się poniżej, a także na końcu wpisu!

Skąd w ogóle pomysł na taki wpis? Pomyślałam, że ostatniego dnia wakacji nie będzie ci się chciało czytać merytorycznego wpisu z poradami a propos nauki. Będziesz raczej szukać inspiracji i dlatego ten wpis pojawia się dzisiaj!

Cytaty o nauce

Przysłowie chińskie

„Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć, a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego.”

Galileusz

„Nie możesz nauczyć człowieka niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie.”

Demokryt z Abdery

„Nie pragnij wiedzieć wszystkiego, ażebyś we wszystkim nie był nieukiem.”

Lew Tołstoj

„Nauka to pokarm dla rozumu”

Barack Obama

„Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, nauka wydaje się kluczem do przetrwania. Zarówno dla naszej planety, jak i nas samych jako narodu oraz naszego dobrobytu i bezpieczeństwa. Nadszedł czas, byśmy znowu naukę zaczęli traktować jako jedną z najważniejszych dziedzin życia.”

Bobby DePorter

„Najważniejsze [w uczeniu się] jest pozytywne nastawienie.”

Glenn Doman

„Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto się bawić. Tacy ludzie mają swoje specjalne miano. Nazywamy ich geniuszami.”

 Joseph C. Buckley

„Zdolność uczenia się zanika tak powoli, że w wieku osiemdziesięciu lat możemy jeszcze nauczyć się tyle, co w dwunastym roku życia.”

Tarthang Tulku

„Ostatecznie to sami jesteśmy swoim najlepszym nauczycielem. Kiedy jesteśmy otwarci, świadomi i czujni, możemy poprowadzić siebie w odpowiednim kierunku.:

Cyceron

„Uczyć się to nic innego jak przypominać sobie.”

Cyceron

” Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć? „

Albert Einstein

„Ważna sprawa, to nigdy nie przestać pytać”

Benjamin Franklin

„Mówisz mi, a ja zapominam, uczysz, a zapamiętuję, angażujesz mnie, a ja się uczę.

Albert Einstein

” Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka. „

Podsumowanie

Powyżej pokazałam ci 14 wyjątkowych cytatów. Mam nadzieję, że wykorzystasz je następnie w swoim życiu. Że, gdy będzie ci brakowało motywacji, będą dla ciebie troszkę jak motor napędowy. A kto wie, może któryś z cytatów zainspiruje cię do takiego stopnia, że za jakiś czas to ty będziesz cytowany lub cytowana?

Daj proszę znać, jakie są twoje ulubione cytaty o nauce? Jeśli znalazłeś lub znalazłaś jakieś ciekawe cytaty, proszę podziel się nimi!

Ściskam,
Ola!

Sociale:

Inne posty

prezentownik last minute

Prezentownik last minute

Już za moment święta. I to dosłownie za moment, bo zostało zawrotne 5 dni! Niewiele czasu, ale wystarczy na szybkie zakupy stacjonarne, a w niektórych

Newsletter